Mistrzowie

 

Kancho Hideyuki Ashihara - Shihan David Cook - Hansi Dave Jonkers
Shihan Sem Schilt - Kaicho Hoosain Narker - Sensei Dariusz Winiarski

 

Kancho Hideyuki Ashihara - 10 Dan

Urodził się 05.12.1944 na obrzeżach Hiroshimy. Pierwszy jego kontakt z Budo nastąpił w wieku 10 lat, gdy zaczął trenować Kendo, aby dać upust swojej energii. W roku 1960, gdy miał 15 lat, przeprowadził się do Tokyo i podjął pracę na stacji benzynowej, gdzie pracował przez 6 lat. We wrześniu 1961 roku wstąpił do Klubu Karate. Patrząc na treningi i zmagania uczniów od razu to polubił. Klub nazywał się pierwotnie Oyama Dojo, a potem Kyokushinkai Honbu Dojo. Trenował intensywnie i uczestniczył w każdym treningu. Trenował w tym czasie u Masutatsu Oyamy, wspólnie ze Stevem Arnilem, z którym się zaprzyjaźnił. Jego upór i zaciętość sprawiły, że mógł awansować na Shodan od 23.03.1964 roku. Miał wtedy 19 lat i nikt w Dojo nie mógł go pokonać w Kumite. W 1966 roku został instruktorem Kyokushinkai Karate. To było jego marzeniem. Niestety Kancho wdał sie w bójkę, pokonując 5 osób, które zgłosiły ten incydent do Kyokushinkai Honbu Dojo. Został zawieszony w treningach. po 2 miesiącach zreflektowano go i wysłano do Nomura na wyspie Shikoku na południu Japonii. Po 3 miesiącach sprowadzono go do Tokyo, gdzie otrzymał nową szanse pracy w Brazylii. Kancho odmówił. Chciał wrócić do Nomura i kontynuować pracę którą rozpoczął.

Doceniono to i odtąd reputacja Kancho jako wojownika i instruktora zaczęła się rozszerzać w tej części Japonii. W tym czasie rozwinął technikę SABAKI - ruch okrężny poza zasięg ataku lub ruch na zewnątrz linii ataku do pozycji "ślepa strefa", z której można wyprowadzić skuteczny kontratak. Zaczął szkolić policjantów i pracować w klubach uniwersyteckich w Hiroshimie, Osace, Kyoto, Kobe, Shiga i innych jako Shihan w Kyokushinkai Karate. Jego umiejętności unikania ataku sprawiły, że był najbardziej poszukiwanym i pożądanym nauczycielem Karate.

Ta kombinacja obrony i ataku jest pokazywana w jednym z jego filmów "Najsilniejsze Karate", który został wyprodukowany w 1976 roku, jak i w filmie "Boska ręka", dokumencie o II Mistrzostwach Świata w Kyokushinkai Karate. W 1977 roku jego uczeń Tako Nakayama zdobył drugie miejsce w Mistrzostwach Karate w Japonii. Rok później Joko Ninomiya, który zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Świata Karate, wygrał 10 Mistrzostwa Japonii. Wynik ten sprawił, że Ashihara i jego sztuka walki stała się bardzo uznana i zaczęła się rozwijać.

W 1979 roku opuścił Kyokushinkai Karate (albo według Kyokushinkai został wykluczony). W 1980 roku założył Nową Międzynarodową Organizację Karate - w tej organizacji mógł rowijać własny styl Karate, Ashihara Karate. Wkrótce opublikował serię książek mówiących o stylu Ashihara. Pierwsza część została wydana w 1983 roku. Całość składała się z 3 tomów. 2 z nich zostały przetłumaczone na język angielski. Dostępne są również kasety instruktażowe, nadal wykorzystywane w celach edukacyjnych.

 

Pierwsze ślady choroby Kancho pojawiły się w 1987 roku. Miał ALS - rzadką chorobę systemu nerwowego. Na początku lat 90 jego kondycja pogorszyła się i w wieku 50 lat - 24 kwietnia 1995 roku - zmarł. Hołd Wielkiemu Mistrzowi Karate złożyło ponad tysiąc osób. Do grona uczniów Kancho Hineyuki Ashihary należeli między innymi: Kazuyashi Ishii (założyciel Seido Kaikan), Joko Ninomiya (założyciel Enshin Karate), David Cook (założyciel EAKO i AIKO), Dave Jonkers (założyciel EAKO i AIKO), Hoosain Narker (założyciel AKI), Tako Nakyama i wielu innych.

 

"Nie każdy może być wielkim karateką. Najpierw próbujmy siebie, swoją własną siłę woli. potem doskonalmy swoje techniki krok po kroku."

Kancho Hideyuki Ashihara

 

 

 

 

Shihan David Cook - 10 Dan

Urodził się w 1946 roku w Londynie w Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy zetknął się z Karate mając 18 lat w Australii. Shihan David Cook trenował Karate pod kierunkiem bardzo wielu różnych mistrzów, między innymi: Masutatsu Oyamy, Hideyuki Ashihary, Tadashi Nakamury, Kenji Kurosaki, Shigeru Oyamy, Jona Bluminga, StevaArnila.

W 1974 roku Shihan Cook został zaproszony do Szwecji, aby objąć małe Dojo w Uppsali. Wkrótce Shihan Cook zrobił z tego Dojo największy Klub Karate w Szwecji, Przyjmując rocznie ponad 300 studentów. W 1977 przystąpił do testu 50 walk non stop w systemie knockdown. Próbę przeszedł pomyślnie i od tej pory został jednym z kilku, którzy osiągnęli ten zdumiewający wynik.

W 1979 roku Shihan David Cook został wybrany na Przewodniczącego Szwedzkiej Organizacji Kyokushinkai Karate. Od tego czasu Szwedzkie Karate Kyokushin zaczęło wzrastać w siłę i wielkość, a Szwedzi nagle stali się światowym liderem Karate Kyokushinkai i Knockdown Karate w turniejach. Shihan Cook przez 18 lat związany był z Karate Kyokushinkai, wydał na ten temat dwa tomy książek pt.: "POWER KARATE" - Siła karate.

Książki Shihan Davida Cook - 1 i 2 tom "Power Karate"

 

Trenował także inne style Karate, łącznie z Shotokan, Shito Ryu, a także Ju Jitsu i Wing Chun.

W 1987 roku David Cook rozpoczął promocję Ashihara Karate w Szwecji, Skandynawii, a następnie w całej Europie. Zakłada Europan Ashihara Karate Organisation (EAKO), a następnie nową organizację Ashihara która nosi nazwę Ashihara International Karate Organisation (AIKO), której Shihan Cook stał się prezydentem.

Metody treningowe AIKO, kihon i kata zostały przez Shihan Cook znacznie ulepszone i zmienione na metody treningu, które dają lepsze rezultaty w dużo krótszym czasie.

W 1995 roku Shihan David Cook, Shihan Dave Jonkers i Kancho Jon Bluming poprzez połączenie Ashihara International Karate Organisation i International Kyokushin Budo Kai utworzyli nową organizację Budo, która nosiła nazwę International Budo Kaikan (IBK).

W tym samym roku Shihan Cook został nominowany na stopień 8 Dan przez Sensei Kenji Kurosaki 10 Dan i Kancho Jona Bluminga 10 Dan. Shihan Cook od ponad 30 lat prowadzi swoje Dojo w Szwecji w którym trenowało wielu znakomitych zawodników Kyokushin i Ashihara Karate, między innymi znany zawodnik Kyokushinkai dwukrotny mistrz Europy Kyokushin Karate i aktor filmów akcji Sensei Dolph Lundgren 4 Dan. Ogromna liczba treningów pozwoliła Shihan Davidovi Cook rozwinąć techniki walki takich systemów jak Kick Boxing, Boksu, MunThai, Knockdown Karate oraz stworzenie nowego zintegrowanego systemu walki Tsu Shin Gen - japońskie wszystkie rundy walki. W 1998 roku Shihan David Cook przekazał prowadzenie Ashihara International Karate Organisation (AIKO), Shihan Dave Jonkers z Holandii, który został nowym Prezydentem i Dyrektorem Technicznym AIKO.

W kolejnych latach Shihan David Cook zajmuje się prowadzeniem swoje Dojo w Uppsali w Szwecji i rozwojem - Tsu Shin Gen International Budo Association.
W sierpniu 2002 roku Shihan David Cook został przyjęty do - "World Head of Family Sokeship Council" i został mu nadany tytuł Soke.
W 2008 roku David Cook został awansowany na 9 Dan przez Soke Josepha Ruiz 10 Dan w dowód uznania i jego 40 letniej pracy i doświadczeń w Budo oraz za duży wkładu w rozwój sztuk i sportów walki. Kilka lat później Soke David Cook zostaje promowany na najwyższy stopień mistrzowski 10 Dan.
W wieku 75 lat w styczniu 2021 r. Soke David Cook zmarł.

 

Hansi Dave Jonkers - 9 Dan

Urodzony w 1955 roku w Holandii. Mając 10 lat rozpoczął treningi Karate Kyokushinkai pod kierunkiem Sensei Jon Bluminga 10 Dan, który był w tym czasie Prezydentem Europiejskiej Organizacji Kyokushinkai. W wieku 15 lat Dave Jonkers rozpoczął trenować Judo. Walczył w turniejach w wielu krajach, między innymi w: Algierii, Danii, Czechach, Niemczech, Szwajcarii, Holandii odnosząc sukcesy zarówno w Judo i Karate. Po ukończeniu akademii AWF otworzył swoje własne kluby sportowe w Holandii. W 1987 roku Hansi Jonkers dołącza do Ashihara Karate i rozpoczyna propagować ten styl w Holandii pod kierunkiem Shihan Davida Cook 8 Dan z Szwecji. Od tego czasu holenderskie Ashihara Karate zaczęło wzrastać w siłę i wielkość, a Holendrzy stali się światowym liderem Ashihara Karate. Wspólnie z Dawidem Cookiem założył European Ashihara Karate Organisation (EAKO), a następnie Ashihara International Karate Organisation (AIKO). Hansi Dave Jonkers podczas swoich licznych podróży do Japonii trenował u bardzo wielu mistrzów Karate, między innymi Masutatsu Oyamy, Hideyuki Ashihary, Kenji Kuroskaki.

Hansi Dave Jonkers jest doskonałym nauczycielem, a jego studenci odnoszą wiele sukcesów w turniejach na całym świecie. Uczniami Hansi Dave Jonkersa byli między innymi: Sensei Martin Uan Emmen zwycięzca wielu turniejów knockdown i Mistrz Świata w Muay Thai 1995/1996 w kategorii 80 kg; oraz Sensei Sem Schilt, który jest zwycięzcą takich turniejów jak All Japan Dai Dojuku Open 1996/1997 i Hukutaki All Japan Open 1996/1997 oraz 3-krotnym Mistrzem Świata Pankrace i K1.

W Dojo Hansi Jonkersa trenował także znany zawodnik Kyokushin Karate Sensei Michel Wedel oraz zawodnik Oyama Karate Sensei Chris Bus, który w latach 1993/1994 był Mistrzem Stanów Zjednoczonych w Oyama Karate oraz Mistrzem Europy Oyama Karate w wadze ciężkiej w 1994 roku. Shihan Dave Jonkers Jest Prezydentem i Dyrektorem Technicznym Ashihara International Karate Organisation, a także honorowym członkiem wielu organizacji Budo.

Zobacz stronę: www.ashiharainternational.world

 

Shihan Sem Schilt

Urodził się 27 października 1973 roku w Rotterdamie. Mierzy 211 cm i waży 125 kg. Pierwszy jego kontakt z Budo nastąpił w wieku 8 lat, gdy zaczął trenować Karate aby dać upust swojej energii. Patrząc na treningi i zmagania uczniów od razu to polubił. Trenował intensywnie oraz uczestniczył w każdym treningu. Jego upór i zaciętość sprawiły, że wkrótce stał sie najlepszym studentem i nikt w Dojo nie mógł go pokonać w kumite. Jego głównym trenerem i promotorem jest Shihan Dave Jonkers - Prezydent i Dyrektor Techniczny Ashihara International Karate Organisation (AIKO). Shihan Sem Schlit rozsławił nazwę AIKO startując w bardzo wielu turniejach knockdown i full contact w takich krajach jak Anglia, Niemcy, Japonia i Holandia.

W 1998 roku został zawodowym zawodnikiem. Do jego największych sukcesów można zaliczyć zdobycie: 3-krotnego Mistrza Holandii Full Contact - 1993/1994/1995, 2-krotnego Mistrza Europy Full Contact - 1995/1996, 2-krotne zwycięstwo w Hukutoki All Japan Open - 1996/1996, 2-krotne zwycięstwo w All Japan Dai Do Juku - 1996/1997, 3-krotne zwycięstwo w King of Pankrace - 1999/2000/2001.

Shihan Sem Schilt jest wielokrotnym Mistrzem Świata K1.

W 2016 r. Sem Schilt został mianowany na stopień 9 Dan przez Kaicho Jon Bluminga.

Shihan Sem Schilt jest drugim Dyrektorem Technicznym Ashihara International Karate Organisation oraz instruktorem w Honbu Dojo AIKO w Holandii. Shihan Sem Schilt jest dobrym nauczycielem i twardym wojownikiem.

Zobacz stronę Shihan Sem Schilta: www.semmyschilt.com

WIKIPEDIA: pl.wikipedia.org/wiki/Semmy_Schilt

 

Kaicho Hoosain Narker

Urodził się w 1963 roku w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki (RPA).
W roku 1974 mając 11 lat rozpoczął treningi Shotokan Karate. Następnie trenuje Shukokai Karate i Kyokushin Karate. W 1980 roku trenuje w siedzibie głównej Kyokushin Karate w RPA pod kierunkiem Hanshi Len Barnes 8 Dan i Shihan Trevor Tockar 6 Dan. We wrześniu 1980 roku otwiera swój własny Klub Karate. W 1981 roku miał zaszczyt trenować Kyokushin Karate pod kierunkiem Sosai Masutatsu Oyamy. W tym samym roku oszołomił tysiące widzów podczas demonstracji na wolnym powietrzu, kiedy to samochód przejechał po jego brzuchu - miał wtedy 17 lat. W 1984 roku Kaicho Hoosain Narker rozpoczyna treningi Ashihara Karate. W marcu 1985 roku został mianowany przez Kancho Hideyuki Ashihara przedstawicielem krajowym - New International Karate Organization (NIKO).
W latach 1986 - 1987 rozwija styl Ashihara Karate w Republice Południowej Afryki. W 1988 roku spędza kilka miesięcy jako "uchi - dechi" w siedzibie głównej Ashihara Karate w USA trenując z Shihan Joko Ninomiya (obecnie Kancho Enshin Karate). Podczas pobytu w Ameryce poświęca wiele czasu na rozwijanie i doskonalenie swojej wiedzy o Karate, Tai-Chi oraz Kobudo. Ćwiczy ze znanymi nauczycielami Dan Inosanto (Filipińskie Kali/Jeet Kune Do), Dennis Palumbo (Hakko Ryu Jujutsu), Paul de Thouars (Silat), Dan Hirsch (Okinawan Goju Ryu). Znalazł także czas na trening Koreańskiej Sztuki Walki - Taekwondo. W 1993 roku Kaicho Hoosain Narker założył - Ashihara Karate International (AKI) - która ma swoje przedstawicielstwa w wielu krajach świata. W sierpniu 2005 roku Kaicho Hoosain Narker nawiązał kontakt i współpracę z Sensei Dariuszem Winiarskim i z Ashihara Karate - Polska. Kaicho Hoosain Narker - jest współzałożycielem Południowo Afrykańskiego Związku Karate i Taekwondo, autorem kilku książek i filmów szkoleniowych o Ashihara Karate i Taekwondo.

Książka "My Karate Odyssey" - opowiada o 6 miesięcznej podróży Kaicho Hoosain Narkera przez Północną i Centralną Amerykę. Podczas podróży Kaicho Narker trenował i propagował Ashihara Karate w wielu Dojo. Miał okazję trenować z wieloma mistrzami Budo w tej części świata. Książka "The Essential Guide to Mastering the Art" - poświęcona jest Taekwondo.

Zobacz stronę: www.ashiharakarate.org

 

Sensei Dariusz Winiarski

Urodzony 23.04.1965 roku w Szczecinie. Po raz pierwszy zetknął się z karate mając 14 lat. We wrześniu 1980 roku wstąpił do Sekcji Karate Kyokushinkai w Koszalinie. Trenował także inne style karate, łącznie z Shotokan, Oyama, Seitedo, a także Ju Jitsu i Kobudo pod kierunkiem bardzo wielu różnych instruktorów. W 1987 roku założył pierwszą sekcję Karate w Darłowie i Darłówku. Kierownik ośrodka Kyokushinkai Karate w Darłowie w latach 1987 - 1992. W 1993 roku kierownik sekcji Oyama Karate w Darłowie. W latach 1994 - 1997 był związany z Seitedo Karate gdzie pełnił funkcję Szefa Pomorskiego Centrum Seitedo Karate. W 1994 uczestniczy w Międzynarodowym Zgrupowaniu i Turnieju Seitedo Karate w Wadowicach z założycielem stylu Soke Edwardem Badiangiem z USA. Na zgrupowaniu zostaje promowany przez Soke Badianga na 1 kyu. Egzamin na 1 dan Seitedo Karate zdaje w 1996 r. W tym samym roku pełni funkcję wiceprezes Polskiego Centrum Seitedo Karate.

Po raz pierwszy z Ashihara Karate zetknął się w 1988 roku po nawiązaniu kontakty ze znanym mistrzem Karate Kyokushin Shihan Davidem Cook z Szwecji, który był promotorem rozwoju Ashihara Karate w Europie. Otrzymał wtedy dwa tomy książek Davida Cooka o Kyokushin Karate - "Power Karate" oraz książkę Hideyuki Ashihary "FIGHTING KARATE". W roku 1994 nawiązał kontakt listowny z Kancho Hideyuki Ashihara, który przerwała nagła śmierć mistrza w 1995 r. Po wielu latach starań w czerwcu 1997 r. Dariusz Winiarski założył w Darłowie pierwszą oficjalną Szkołę Ashihara Karate w Polsce, w tym samym roku we wrześniu został autoryzowanym przedstawicielem krajowym Ashihara International Karate Organisation (AIKO) w Polsce.

W grudniu 1997 roku zaprosił do Polski znanego zawodnika Ashihara Karate
Sensei Semmy Schilta, który przeprowadził pierwsze oficjalne seminarium
i egzaminy na stopnie szkoleniowe Ashihara Karate.

W marcu 1988 roku Dariusz Winiarski wyjechał na szkolenie do Honbu Dojo Ashihara International Karate Organisation w Holandii, gdzie trenował pod kierunkiem Prezydenta AIKO - Shihan Dave Jonkersa oraz jego najlepszych instruktorów Semmy Schilta i Martina van Emmen. W Holandii miał także okazję trenować ze znanym zawodnikiem Oyama Karate Sensei Chris Bus, który w latach 1993/1994 był mistrzem USA w Oyama Karate i Mistrzem Europy w wadze ciężkiej w roku 1994.

W roku 2000 przez 3 miesiące przebywał w Langelsheim i Goslar w Niemczech,
gdzie pracował, trenował i prowadził treningi Ashihara Karate.

W roku 2006 Sensei Dariusz Winiarski - został Autoryzowanym Przedstawicielem Ashihara Karate International (AKI) w Polsce.
W tym samym roku utworzył POLSKĄ ORGANIZACJĘ ASHIHARA KARATE, w której trenowane są dwie odmiany Ashihara Karate - AIKO i AKI.

W dniach 8-10.04.2006 r. na zaproszenie Sensei Dariusza Winiarskiego przebywał w Honbu Dojo POAK w Darłowie lider rosyjskiego Ashihara International Karate i Tsu Shin Gen International - Shihan Ivan Titenkov z zawodnikami Shihan German Staszenko i Sensei Dimitry Kazhadan.

Na zaproszenie Kaicho Hoosain Narkera w lutym i marcu 2007 r. Dariusz Winiarski przebywał na szkoleniu w Honbu Dojo Ashihara Karate International (AKI) w Cape Town w Republice Południowej Afryki. W Honbu Dojo AKI - trenował pod kierunkiem Kaicho Hoosain Narkera i Sensei Gakiem Hayzera.

W maja 2008 r. w Warszawie Sensei Winiarski bierze udział w Międzynarodowym Seminarium z Kancho Joko Ninomiya - uczniem, wieloletnim współpracownikiem Kancho Hideyuki Ashihary. W organizacji Ashihara Karate - Joko Ninomiya pełnił funkcję szefa wyszkolenia technicznego. W 1988 r. Kancho Joko Ninomiya założył Enshin Karate styl wzorowany na Ashihara Karate.

W dniach 22-26 września 2013 r. na zaproszenie Dariusza Winiarskiego i Polskiej Organizacji Ashihara Karate w Darłowie przebywał i prowadził szkolenie techniczne założyciel i dyrektor Ashihara Karate International (AKI) Kaicho Hoosain Narker 8 dan z Republiki Południowej Afryki. Na zakończenie szkolenia Kaicho Narker - przeprowadził egzaminy na stopnie mistrzowskie dan AKI i World Contact Karate Federation. W wyniku zdanego egzaminu Dariusz Winiarski - został promowany przez Kaicho Hoosain Narkera na 4 dan.

W 1999 r. Dariusz Winiarski - rozpoczyna treningi Ju Jitsu. Uczestniczy w licznych szkoleniach Ju Jitsu w Katowicach, Łodygowicach, Bytomiu i Żywcu organizowanych przez Polski Związek Ju Jitsu (PZJJ) i Polską Federację Sztuk Walki i Sportów Obronnych (PFSzWiSO). W 2002 r. kończy kurs instruktora sportu Ju Jitsu. W tym samym roku zdaje na 1 dan w Ju Jitsu. Kolejny stopień mistrzowski 2 dan zdobywa w 2004 r. W 2005 r. zostaje instruktorem i przedstawicielem na woj. zachodniopomorski i pomorskim Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych i Polskiego Związku Ju Jitsu. Pod kierunkiem Dariusza Winiarskiego na Mistrzostwach Polski Ju Jitsu (PZJJ) w Mysłowicach 21.10.2006 r. czołowa zawodniczka - Ashihara Karate Bogumiła Wicher z Darłowa zajmuje 5 miejsce w kategorii seniorek do 62 kg. W 2006 r. zostaje promowany na 3 dan Ju Jitsu - PFSzWiSO. Egzamin na 4 dan zalicza w 2008 r. Po wielu latach treningu i szkoleń Dariusz Winiarski w 2013 r. zostaje promowany przez Polska Federację Sztuk Walki i Sportów Obronnych na 5 dan - Ju Jitsu, a w 2015 r. przez kolegium dan Polskiego Związku Ju Jitsu. Dariusz Winiarski - zostaje także uhonorowany przez PFSzWiSO i PZJJ tytułem shihan w Ju Jitsu (w języku japońskim znaczy mistrz, profesor - nauczyciel godny naśladowania).
Podczas Międzynarodowego Stażu Szkoleniowego - International Camp Sztuk Walki - Żywiec 28.09.2019 r. Dariusz Winiarski został promowany na stopień mistrzowski 6 dan Ju Jitsu z ramienia Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych.

W 2013 r. na krajowym rynku wydawniczym ukazała się książka pod tytułem "BUDO BUSHI - MARTIAL ARTS MASTERS". Książka jest pierwszą tego typu publikacją w Polsce, w której znalazło się 46 biografii najbardziej znanych i cenionych mistrzów sztuk i sportów walki ostatnich 30 lat z kraju i ze świata. Wśród nich znalazł się także w książce lider POAK - Dariusza Winiarski.

Trenując sztuki walki od 1980 r. Dariusz Winiarski miał okazję uczestniczyć w wielu szkoleniach i obozach Karate, Ju Jitsu, Kick-Boxing i Kobudo w Polsce i zagranicą. Trenował pod kierunkiem bardzo wielu znanych zagranicznych mistrzów sztuk walki:
- Hansi Dave Jonkers - Ashihara Karate i Kick-Boxing (Holandia)
- Kaicho Hoosain Narker - Ashihara Karate (Republika Południowej Afryki)
- Shihan Semmy Schilt - Ashihara Karate i Kick-Boxing (Holandia)
- Kancho Joko Ninomiya - Enshin Karate (Japonia/USA)
- Kaicho Jon Bluming - Kyokushin Karate IBK (Holandia)
- Soke Dawid Cook - Ashihara Karate (Wielka Brytania/Szwecja)
- Shihan Martin van Emman - Ashihara Karate i Kick-Boxing (Holandia)
- Soke Edward Badiang - Seitedo Karate (USA)
- Shihan Gakiem Hayzer - Ashihara Karate (Republika Południowej Afryki)
- Hansi Ivan Titenkov - Ashihara Karate i Tsu Shin Gen (Rosja)
- Shihan Joop Schell - Ashihara Karate (Holandia)
- Shihan Kenneth Funakoshi - Shotokan Karate (Japonia/USA)
- Shihan Cor van den Adel - Ashihara Karate (Holandia)
- Shihan Johan Pettersdsson - Ju Jitsu (Szwecja)
- Shihan Jan Norder - Kyokushin Karate (Holandia)
- Hansi Leonardo Voinesu - Sei Budokai Karate (Rumunia/Niemcy)
- Shihan Jan Sznajder - Sei Budokai Karate (Niemcy)
- Shihan Johonny Brenaschewice - Karate, Ju Jitsu i Kobudo (Belgia)
- Hansi Nico Gordeau - Kyokushin Karate (Holandia)
- Sensei Rene Stigter - Ashihara Karate (Holandia)
- Soke Joachim Jenkel-Peters - Ju Jitsu (Niemcy)
- Hansi Michele Pisante - Ju Jitsu (Włochy)
- Sensei Davit Kiria - Ashihara Karate i Kick-Boxing (Gruzja)
- Soke Helmut Weigel - Ju Jitsu (Niemcy)
- Renshi Jozef Lences - Ju Jitsu (Słowacja)
- Sensei Egidijus Stankevicius - Ju Jitsu (Litwa)
- Renshi Robert Bevilagua - Ju Jitsu (Wielka Brytania)
- Niels Wilmink - Kick-Boxing (Holandia)

Wielokrotnie w Holandii, Niemczech i Polsce Dariusz Winiarski miał okazję do spotkań z legendą Kyokushin Karate - Kaicho Jon Blumingiem 10 Dan.


Legitymacja Kyokushin Karate USA

Międzynarodowa legitymacja AIKO

Międzynarodowa legitymacja IBK

Międzynarodowa legitymacja AKI

 

Certyfikat udziału w kursie
Ashihara Karate International

OFICJALNA NOMINACJA
Dariusza Winiarskiego
na przedstawiciela AKI w Polsce

Certyfikat potwierdzający zarejestrowanie Szkoły w organizacji - AKI